У нас бесплатно модули и шаблоны DLE скачать Веб-шаблоны премиум класса бесплатно
 


Мамлекеттик сыйлыктар кимдерге буюрду? Тизме...


Кыргыз Республикасынын мамлекеттик сыйлыктары менен 
сыйлоо жөнүндө
 
Кыргыз Республикасынын социалдык-экономикалык, интеллектуалдык жана маданий потенциалын өнүктүрүүгө олуттуу салым кошкондугу, кесиптик ишиндеги чоң жетишкендиктери үчүн, ошондой эле Кыргыз Республикасынын Көз карандысыздыгынын күнүнө байланыштуу төмөнкүлөр сыйлансын:
 
I даражадагы “Манас” ордени менен
 
Кудаяров Дуйшө КудаяровичИ.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын госпиталдык педиатрия кафедрасынын башчысы, Кыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын академиги;
 
II даражадагы “Манас” ордени менен:
 
Мамакеев Мамбет
Мамакеевич
И.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын госпиталдык хирургия кафедрасынын профессору, Кыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын академиги;
 
Султанов Оморакын, коомдук ишмер;
 
 
 
 
III даражадагы “Манас” ордени менен
 
Ашыралиев Кемелкоомдук ишмер;
 
“Даңк” медалы менен:
 
Джолдошева Салияпенсионер;
 
Рахимов Мамыржан Тойчиевич
 
Баткен шаарынын мэри;
 
Рахимов Ахмаджон КаримовичКара-Суу балдар-өспүрүмдөр     спорттук мектебинин эркин күрөш боюнча машыктыруучусу;
 
Султаналиева Рая МамакеевнаИ. Раззаков атындагы Кыргыз мамлекеттик техникалык университетинин  илимий иштер жана тышкы байланыштар боюнча проректору;
 
ыйгарылсын:
 
“Кыргыз Республикасынын эл артисти” 
деген ардак наам:
 
Алсеитова Шайгуль ТоктакуновнагаТ. Абдумомунов атындагы Кыргыз улуттук академиялык драма театрынын артистине;
 
Бактыгулов Сталбек Алтымышовичкекомпозитор, “Кыргыз Республикасынын композиторлор союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсү, композиторго;
 
Ивакова (Момушова) Гульмайрам Момушовнага
 
ырчы, аткаруучуга;
Малдыбаева Жылдыз Абдыласовнагакомпозитор, “Кыргыз Республикасынын композиторлор союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсүнө;
 
Урманов УркангаА. Изибаев атындагы Кыргыз мамлекеттик циркинин артистине;
 
“Кыргыз Республикасынын эл жазуучусу” 
деген ардак наам:
 
Байгазиев Советбек Орозкановичкежазуучу, Кыргыз билим берүү академиясынын башкы илимий кызматкерине;
 
Станалиев Самсак Станалиевичкежазуучу, “Ала-Тоо” журналынын башкы редакторуна;
 
“Кыргыз Республикасынын эл акыны” 
деген ардак наам
 
Закирова Тазагүлгөакын, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;
 
 
 “Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген артисти” 
деген ардак наам:
 
Аликеев Малик Жунушовичке Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын
 “Эл ырчысы–Эстебес тобу” фольклордук тобунун солистине;
 
Конушева Гульшан НиязбековнагаК. Молдобасанов атындагы Кыргыз улуттук консерваториясынын атайын фортепиано кафедрасынын башчысына;
 
Касымов ДуйшенбеккеТ. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын К. Орозов атындагы Кыргыз мамлекеттик академиялык эл аспаптар оркестринин артистине;
 
Кочорбаев Рахатбек СардарбековичкеБишкек шаарындагы № 5 балдар музыкалык мектебинин комуз классы боюнча мугалимине; 
 
Стамкулова Феруза ИкрамовнагаА. Малдыбаев атындагы Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын солистине;
 
Черикчиева Токтобубу Апышовнагаырчы, Кыргыз Республикасынын Куралдуу Күчтөрүнүн Советтер Союзунун Баатыры, генерал-лейтенант К. Усенбеков атындагы Аскер институтунун маданий иш- чараларды өткөрүү боюнча инструкторуна;
 
“Кыргыз Республикасынын маданиятына 
эмгек сиңирген ишмер” деген ардак наам:
 
Айтпаева Гульнара Амановнага“Айгине” маданий-изилдөө борборунун директоруна;
 
Асакеева Бурул Амантуровнагабалдардын “Рабаят” чыгармачылык бирикмесинин жана “Рабаят” кɵчмɵ куурчак театрынын жетекчисине;
 
Бостонкулов Маматибраимгеырчы-композитор, акын, драматург, жазуучу, “Кыргызстан театр ишмерлер союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;
 
Джапаркулова Венера СамарбековнагаКыргыз Республикасынын Маданият, маалымат жана туризм министрлигине караштуу М. Абдраев атындагы Республикалык атайын музыкалык орто мектеп-интернатынын мугалимине;
 
Исабаева Жыпаркүл Ошуровнагажазуучу, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсү, “Кыргыз Туусу” гезитинин редакциясынын маданият бөлүмүнүн башчысына; 
 
Калилов КадыргаКыргыз Республикасынын Коомдук телерадиоберүү корпорациясынын “Биринчи радио” коомдук радиоканалынын комментаторуна; 
 
Калыбеков Нурланбек Осконалиевичкежазуучу, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;
 
Камчыбекова УулбүбүгөОш облусунун Ноокат райондук маданият үйүнүн ийриминин жетекчисине;
 
Касымова Мария АбдыжапаровнагаА. Малдыбаев атындагы Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын балетмейстерине;
 
Мамбеталиева Орозган Асаналиевнагасүрөтчү, “Кыргызстандын сүрөтчү жана көркөм өнөр таануучу аялдар ассоциациясы” коомдук бирикмесинин төрагасына;
 
Маткеримова Тилек Борончиевнагаырчы, хор уюштуруучу, “Кыргызстан театр ишмерлер союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;
 
Оторбаев Түгөлбек Турпановичке акын, журналист, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” жана “Кыргыз Республикасынын журналисттер союзу” коомдук бирикмелеринин мүчөсүнө;
 
Пасанова Зинакангаакын, жазуучу“Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;
 
Турумбаева Чолпон Мукашовнагакомузчу, дирижер, Б. Бейшеналиева атындагы Кыргыз мамлекеттик маданият жана искусство университетинин доцентине; 
 
Чокиев Турдубек Асановичкекомпозитор, “Кыргыз Республикасынын композиторлор союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө; 
 
“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген врачы”
деген ардак наам:
 
Амангелдиева Канчайм АскаровнагаКаракол шаардык ооруларды алдын алуу жана мамлекеттик санитардык-эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун санитардык-бактериологиялык лабораториясынын башчысына;
 
Болотбеков Бакытбек АбдылдаевичкеЧүй облустук бириккен ооруканасынын директоруна;
 
Дворкин Михаил ИцковичкеИ.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын үй-бүлөлүк медицина кафедрасынын доцентине;
 
Джузумалиева 
Кулжамал Сардаровнага
Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигине караштуу Улуттук госпиталдын анестезиология жана реанимация бөлүмүнүн башчысына; 
 
Кыргызбаев ЖекшенбеккеЫсык-Көл райондук аймактык оорукананын хирургия бөлүмүнүн хирург-врачына;
 
Cарымсаков
Талантбек Бектемировичке
Бишкек шаардык травматология жана ортопедия илимий-изилдөө борборунун медициналык тез жардам бөлүмүнүн башчысына; 
 
Тулегабылова Нургуль МукашевнагаКыргыз Республикасынын Президентинин жана Өкмөтүнүн Иш башкармасынын алдындагы “Кыргыз Республикасынын Президентинин жана Өкмөтүнүн Иш башкармасынын клиникалык ооруканасы” мамлекеттик мекемесинин диагностика бөлүмүнүн башчысына;
 
Тилеков Эрнис АбдышевичкеКыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигине караштуу Улуттук онкология жана гематология борборунун директоруна;
 
“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген куруучусу” 
деген ардак наам:
 
Джоошбеков Болотко “МАКСАТ” көп тармактуу өндүрүштүк фирмасы”  жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директоруна, Токмок шаары; 
 
Иязалиев Тургунбек Токтосуновичке“Кант цемент заводу” ачык акционердик коомунун курулуш участкасынын начальнигине;
 
Кыдыров Абдыкайым Джалаловичке“Сандвич” жоопкерчилиги чектелген коомунун директоруна, Ош шаары;
 
Маралбаев Асылбек Осконбаевичке“ДСК “Азат” ачык акционердик коомунун “СМУ-3” жоопкерчилиги чектелген коомунун өндүрүш боюнча директорунун биринчи орун басарына, Бишкек шаары;
 
Сагынбеков КарыпбеккеКыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик соттук-эксперттик кызматынын курулуш-техникалык экспертизалар башкармалыгынын начальнигине;
 
“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген мугалими” 
деген ардак наам:
 
Асанкадырова
 Гулумкан Асанкадыровнага
Бишкек шаарынын А. Молдокулов атындагы Улуттук инновациялык технологиялар мектеп-лицейинин башталгыч класстарынын мугалимине;
 
Аттокурова УрнисагаЧүй облусунун Чүй районундагы
 А. Жансеитов атындагы орто мектебинин кыргыз тили жана адабияты мугалимине;
 
Бапышова НуржамалгаЖалал-Абад облусунун Токтогул районундагы И. Умаров атындагы    
 № 9 орто мектебинин тарых мугалимине;
 
Байматов НуркалыйгаБишкек шаарындагы А. Каниметов атындагы № 1 гимназия-интернатынын директоруна;
 
Джунушева Чолпон МелсбековнагаБишкек шаарындагы № 70 мектеп-гимназиясынын окуу-тарбиялоо комплексинин директоруна; 
 
Жаңыбаева Гүлжамал АкуновнагаЫсык-Көл облусунун Түп районундагы Ж. Ашымов атындагы  № 20 Арал жалпы орто билим берүү мектебинин директоруна;
 
Селезнева Елена БорисовнагаБишкек шаарындагы № 26 француз тилин тереңдетип окутуучу гимназия-комплексинин директоруна;
 
“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген юристи” 
деген ардак наам
 
Осконбаев Эмиль ЖолдошевичкеКыргыз Республикасынын Жогорку сотунун Конституциялык палатасынын төрагасынын орун басарына;
“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген экономисти” 
деген ардак наам:
 
Джаилов Джумабек СатаевичкеМ. Рыскулбеков атындагы Кыргыз экономикалык университетинин үзгүлтүксүз ачык билим берүү институнунун профессоруна;
 
Шамшиев НасирдингеКыргыз Республикасынын Экономика министрлигинин кызмат көрсөтүү чөйрөсүн өнүктүрүүнүн  макроэкономикалык саясаты башкы башкармалыгынын кызмат көрсөтүү чөйрөсүн өнүктүрүү саясатын координациялоо бөлүмүнүн башчысына;
 
“Кыргыз Республикасынын илимине эмгек сиңирген ишмер” 
деген ардак наам
 
Асанканов АбылабеккеКыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын
 Б. Джамгерчинов атындагы тарых, археология жана этнология иститутунун  директоруна;
 
Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруусуна эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:
 
Алиев Аскербек ТукешовичкеБишкек шаарынын мэриясынын “Бишкек наабайкана” муниципалдык ишканасынын директоруна;
 
Эгамбердиева Джумагулгө“Мамлекеттик камсыздандыруу уюму” ачык акционердик коомунун башкармасынын төрагасына;
 
“Кыргыз Республикасынын мамлекеттик кызматына 
эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:
 
 
Абдижаминов 
Султанали Маматашимовичке
 Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Баткен облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппаратынын документтик камсыздоо жана коомчулук менен байланыш боюнча бөлүмүнүн башчысына;
 
Баймырзаева Шаазада КасымовнагаКыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Жалал-Абад облусунундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппаратынын документтик камсыздоо жана коомчулук менен байланыш боюнча бөлүмүнүн башчысына;
 
“Кыргыз Республикасынын саламаттык сактоосуна эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам
 
Омуралиева Мунаркан АзимовнагаБишкек шаарынын Биринчи май райондук бириккен үй-бүлөлүк медицина борборунун директоруна;
 
“Кыргыз Республикасынын билим берүүсүнө 
эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:
 
Ситоленко Андрей ВладимировичкеБишкек шаарынын И.В. Гёте атындагы № 23 окуу-тарбиялоо гимназия-комплексинин директоруна;
 
Иметов БукарбайгаОш мамлекеттик университетинин музыкалык тарбиялоо усулу, теориясы жана хорго дирижерлук кылуу кафедрасынын профессоруна;
 
Шакеева Чынара АсановнагаКыргыз-Россия билим берүү академиясынын ректоруна;
 
Молдобаев Жусуп 
Шералиевичке
 
Ош облусунун Ноокат шаарындагы
 А. Абдуваитов атындагы орто мектебинин кыргыз тили жана адабияты мугалимине;
 
   
Халилов Абдыганы ДарманбековичкеЖ. Баласагын атындагы Кыргыз улуттук университетинин журналистика факультетинин мезгилдүү басма сөз кафедрасынын доцентине;
 
Момуналиев СатканбайгаОш мамлекеттик университетинин кыргыз филологиясы жана журналистика факультетинин филологиялык билим берүү технологиялары кафедрасынын башчысына;
 
Эсенкулов Нурмамат ЖокеновичкеИ. Арабаев атындагы Кыргыз мамлекеттик университетинин проректоруна;
 
“Кыргыз Республикасынын өнөр жайына 
эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:
 
Кадыров Суюндук Кадыровичке“Кант-Сүт” жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директорунун  кеңешчисине, Бишкек шаары;
 
“Кыргыз Республикасынын айыл чарбасына 
эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:
 
Бакиров Турсунбек КамчыбековичкеКыргыз Республикасынын Айыл чарба, тамак-аш өнөр жайы жана мелиорация министрлигинин Жайыт, мал чарба жана балык чарба департаментинин директоруна;
 
Досаев Ренад Абдулаевичке“Балык чарба ассоциациясы” юридикалык жактардын бирикмесинин директоруна, Бишкек шаары;
 
Черныш Иван Васильевичке“Заря” айыл-чарба үрөнчүлүк кооперативинин башкармасынын төрагасына, Ак-Суу району, Ысык-Көл облусу; 
 
“Кыргыз Республикасынын калкты тейлөө чөйрөсүнө эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:
 
Орозбаев Маматка 
 
коомдук ишмерге;
Садыкова Джылдыз Сейтбековнага“Рука в руке” аутист балдардын ата-энелеринин коомдук бирикмесинин төрагасына, Бишкек шаары;
 
Кыргыз Республикасынын транспортуна эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:
 
Астионов Александр Ивановичке“Avia Traffic Company” (Авиа Траффик Компани) жоопкерчилиги чектелген коомунун сапат жана коопсуздук стандарттары башкармалыгынын начальнигине, Бишкек шаары;                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
 
“Кыргыз Республикасынын дене тарбиясына жана спортуна эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:
 
Кенжебаев Байгазы БобуновичкеКыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт мамлекеттик агенттигинин алдындагы Спорттун олимпиадалык түрлөрү боюнча дирекциясынын кыз-келиндер арасында күрөш боюнча Кыргыз Республикасынын улуттук курама командасынын улук машыктыруучусуна;
 
Нишанов АбдыгапыргаБаткен шаардык балдар жана өспүрүмдөр спорт мектебинин волейбол боюнча машыктыруучусуна;
 
Кыргыз Республикасынын Ардак грамотасы менен сыйлансын:
 
Абакирова Бурул АскарбековнаБишкек шаарынын Биринчи май районунун бириккен үй-бүлөлүк медицина борборунун медициналык айымы;
Абдисатаров КамбаралиКыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Курчап турган чөйрөнү коргоо жана токой чарбасы мамлекеттик агенттигинин Республикалык жаратылышты коргоо жана токой тармагын өнүктүрүү фондунун алдындагы Ош-Баткен жергиликтүү жаратылышты коргоо жана токой тармагын өнүктүрүү фондунун директору;
 
Анаркулов Бектур СуйоркуловичБишкек шаардык травматология жана ортопедия илимий-изилдөө борборунун № 1 травматология бөлүмүнүн башчысы;
 
Аширалиев ТөлөгөнНарын облусунун Нарын районунун  А. Сыдыков атындагы № 9 орто мектебинин кыргыз тили жана адабияты мугалими;
 
Баймуратов Залкарбек АширбаевичБаткен облусунун Кадамжай аймактык ооруканасынын директору;
 
Байтакова Гульнара КалыбаевнаА. Осмонов атындагы Кыргыз Республикасынын Улуттук китепканасынын илимий катчысы;
 
Балбакова Джамалкан СултаналиевнаЧүй облусунун Токмок шаарынын
 № 11 жалпы орто билим берүүчү мектеп-лицейинин директору;
 
Ботокараев Бакытбек Пазылович“Жалалабат адистештирилген көчмө механизацияланган колоннасы” ачык акционердик коомунун директору, Жалал-Абад шаары;
 
Бубаева Тынар 
Искановна
Ош облусунун Өзгөн районунун
 К. Раимбеков атындагы мектеп-гимназиясынын физика мугалими;
 
Гайченя Раиса 
Остаповна
Кыргыз Республикасынын Транспорт жана жол министрлигинин алдындагы Жол чарба департаментинин № 35 жол тейлөө мекемесинин башкы адиси;
 
Давлетов Турдакун БакировичЫсык-Көл облусунун Балыкчы шаардык кеңешинин депутаты;
 
Досалиев Султан
Ташболотович
Кыргыз Республикасынын  Президентинин Аппаратынын маалыматтык саясат бөлүмүнүн эксперти; 
 
Екимовский Ян Александрович“TEZ JET” жоопкерчилиги чектелген коомунун аткаруучу директору, Бишкек шаары;
 
Жолдубаев Жеңишбек Кудайбердиевич“Ноокат үрөндүк картошка өндүрүүчүлөр кооперативи” айыл-чарба кооперативинин директору, Ноокат району, Ош облусу;
 
Жусупова Гульнара АдыловнаТалас облустук ВИЧ-инфекциясын алдын алуу жана күрөшүү борборунун эпидемиологунун жардамчысы;
 
Замирбекова Нуржан ЗамирбековнаИ.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын гигиена сабактары кафедрасынын ординатору;
 
Исираилов Бактыбек Мамбетович“Кант-Сүт” жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директорунун  кеңешчиси, Бишкек шаары;
 
Исраилова Бермет КойчумановнаНарын аймактык ооруканасынын инфекцияны контролдоо боюнча адиси;
 
Каджиева Тамиля Сергеевна Чүй облустук китепканасынын директору;
 
Казыбаев Нурдин АлышбаевичТ. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын башкы директорунун орун басары;
 
Кенжебаева Гулбара КозубаевнаОш облустар аралык бириккен клиникалык ооруканасынын төрөт станционарынын башчысы;
 
Кыргызбаева Гульзада КыргызбаевнаЫсык-Көл облустук бириккен ооруканасынын невролог-врачы;
 
Медетбеков Казбек МалабековичКыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Талас облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппаратынын региондорду өнүктүрүү бөлүмүнүн башчысы;
 
Молдалиева Махабат Орозбековна журналист, акын, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсү;
 
Молдалиева Замиркуль АбыкановнаКыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлигинин алдындагы “Балажан” республикалык эстетикалык тарбиялоо окуу-усулдук борборунун директорунун окуу-тарбиялоо бөлүгү боюнча орун басары;
 
Мусаев Бактыбек Имашевичсүрөтчү, “Кыргыз Республикасынын сүрɵтчүлɵр союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсү;
 
Оморов Ашыркул ОрозбаевичКыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Аппаратынын басма сөз- кызматынын улук консультанты;
 
Орозобеков 
Барчынбек Орозобекович
Нарын облусунун Жумгал районунун Чаек айылынын жергиликтүү кеңешинин депутаты, “Чаек ынтымагы” фракциясынын лидери;
 
Осмонов Нурлан ИбраимовичКыргыз Республикасынын Маалыматтык технологиялар жана байланыш мамлекеттик комитетинин алдындагы “Атайын байланыш кызматы” мамлекеттик ишканасынын башкы директору;
 
Пшеничников Михаил Алексеевич“Альфа Телеком” жабык акционердик коомунун маалыматтык технологияларды эксплуатациялоо боюнча департаментинин жетекчиси; 
 
Райымбекова Лира Кадыркуловна Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын
 А. Үсөнбаев атындагы “Эл шайырлар” фольклордук тобунун артисти;
 
Рысов Аскат ЭшмаматовичИ.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын жалпы хирургия кафедрасынын ординатору;
 
Сагындыков Нурланбек АсанкариевичКыргыз Республикасынын Улуттук банкынын башкармасынын мүчөсү;
 
Сайдаев Аттокур ШарабидиновичЖалал-Абад облусунун Сузак районунун Т. Байзаков атындагы № 77 жалпы билим берүү орто мектебинин орус тили жана адабияты мугалими;
 
Самыйкожо Мирлан“Айтыш” коомдук фондунун теңтөрагасы; 
 
Самыкбаева Зоя КалкановнаКыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт мамлекеттик агенттигинин алдындагы Спорттун улуттук түрлөрү боюнча дирекциясынын улук усулчусу;
 
Сатаев Кубанычбек Чубакович
 
ырчы, обончу;
 
Сергеев Вадим
 Юрьевич
“Garden Lake” жоопкерчилиги чектелген коомунун жетекчиси, Ысык-Көл облусу;
 
Степанюк Богдан АнатольевичЧ. Айтматов атындагы Мамлекеттик улуттук орус драма театрынын актеру;
 
Сыдыков Дɵɵлɵтбек Качкынович
 
манасчы;
Терещенко Михаил Александрович“Заря” айыл-чарба үрөнчүлүк кооперативинин механизатору, Ак-Суу району, Ысык-Көл облусу;
 
Тюлегенов Табалды Кадырович“Таара” фермасынын башчысы, Жети-Өгүз району, Ысык-Көл облусу;
 
Чекиров Кубатбек Асангазиевич“Кут Билим” гезитинин башкы редактору, ВВС кыргыз кызматынын редактору;
 
Чинбердиев Увайдилла СуюмбаевичЖалал-Абад облусунун Сузак районундагы Барпы айылынын жергиликтүү кеңешинин депутаты, “Алис-Суу” жоопкерчилиги чектелген коомунун директору;
 
Ысманова ЗувайдаБаткен облустук мектеп-гимназия интернатынын информатика мугалими.
 
 
Кыргыз Республикасынын 
Президенти                                                       С.Ш. Жээнбеков


Пикир калтыруу
  • Бүгүн
  • Көп окулгандар
  • Талкуу
Соц.Тармак
  • Вконтакте
  • Facebook
  • Twitter